لطفا صبر کنيد . . .

 
 

گزارش برنامه دربند آذرشهر

  چاپ
 

 

 

گزارش مختصری از برنامه دربند آذرشهر


معرفی منطقه:

دربند آذرشهر دربندی است که دو طرف آن با دیواره هایی که ارتفاع آن در بعضی نقاط به صد متر نیز می رسد احاطه شده است و در زمان بارندگی از داخل آن نهری جاری می باشد. در ابتدای این تفرجگاه که طول تقریبی آن سه کیلومتر می باشد چشمه ای جوشان با آب زلال و گوارا دوستداران طبیعت را سیراب کرده و در اطراف آن رویش گیاهان متنوع و گل های رنگارنگ در سینه سخت صخره ها که برخی از آن ها حتی در منفذهای کوچکی بر روی صخره ها روییده اند چشمان هر بیننده ای را نوازش می دهند.

این تفرجگاه طبیعی که یکی از چشم اندازهای طبیعی و زیبای آذربایجان محسوب می شود. علیرغم خشکسال های اخیر زیبایی های خدادادی و طبیعی خود را حفظ کرده و همه ساله طبیعت دوستان زیادی را برای گذراندن ساعاتی در دامن طبیعت و تماشای این دره زیبای محصور در صخره ها و کوه ها به سوی خود جذب می کند. منطقه دربند در نزدیکی روستای الوانق قرار دارد. این روستا در 32 کیلومتری جنوب شرقی آذرشهر واقع شده است و دارای 750 نفر جمعیت در قالب 175 خانوار است. از روستای اروانق تا ابتدای دربند با ماشین حدود 20 دقیقه جاده خاکی می باشد.

گزارش برنامه:

برای بهره بردن از این منطقه زیبا و دلنواز با شرکت 51 نفر از اعضای گروه راس ساعت 6:30 صبح روز جمعه مورخ 4/2/88 با استفاده از سه دستگاه مینی بوس و یک دستگاه سواری از تبریز راهی روستای الوانق شدیم. پس از تهیه نان و بساط صبحانه از آذرشهر به سمت دربند رهسپار گشته و پس از گذشتن از روستای سیلاب و الوانق حدود ساعت 9:30 به ابتدای دربند رسیدیم. بعد از صرف صبحانه و استفاده از صدای دلنشین نی آقای علییاری در کنار چشمه جوشان در قالب دو گروه عازم ارتفاعات دربند شدیم و پس از دو و نیم ساعت گشت و گذار در کوه های اطراف برای صرف ناهار و استراحت به ابتدای دربند بازگشته حدود ساعت 6 عصر از این منطقه زیبا به سمت تبریز حرکت نمودیم و بدینسان برگی دیگر از دفتر خاطرات گروه کوهنوردی آذربایجان ورق خورد و افراد گروه با دلی آکنده از صفا و صمیمیت و خاطره یک روز دل انگیز به منازل خود مراجعت نمودند.

با تشکر ازجناب  آقای مهندس قصیری مسئول برنامه تصویر نامبرده نفر اول

موفق و پیروز باشید


چهارشنبه 9 ارديبهشت 88


Copyright © 2020 GKAzar.ir    All Rights Reserved      Designed by IWD     Powered by WebNegar CMS 3.9.1